Opakowanie nie jest jedynie elementem, które chroni nasz produkt przed zniszczeniem. To także część szerszej strategii, która pozwala nam promować markę i sprawia, że coraz większa liczba potencjalnych klientów zwraca uwagę na to, co oferujemy. Jednak czy tradycyjne, dobrze nam znane opakowania kartonowe też mają takie właściwości? Czy nie są jedynie nudnym, szarym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie! Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości nadruków, produkty wykonane z tektury nabierają zupełnie nowego znaczenia. Jak więc powstają takie nadruki? Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Od czego zacząć?

Pierwszym etapem tworzenia nadruku jest wykonanie odpowiedniego projektu. Musimy zdecydować, co ma znaleźć się na opakowaniu, biorąc pod uwagę kolorystykę, kształty, czy emocje związane z konkretnym przekazem. To dzięki nowoczesnemu, dopasowanemu do naszej grupy docelowej designowi możemy połączyć funkcje estetyczne z kwestiami marketingowymi. Jak stworzyć taki projekt? Oczywiście najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nasze oczekiwania zamienią w pełnowartościowy plan działania. Ważne jest przecież połączenie warstwy wizualnej z aspektami technicznymi, takimi jak wielkość nadruku, czy jego umiejscowienie na płaszczyźnie po złożeniu.  

Nadruk – jak powstaje?

Gotowa grafika musi zostać naniesiona tak, by wyróżniać się wysoką jakością i stanowić prawdziwą ozdobę. Dwie podstawowe metody wykorzystywane w tym procesie to nadruk fleksograficzny i kaszerowanie. 

  • Nadruk fleksograficzny. Ten rodzaj nadruku wykonywany jest techniką druku wypukłego przy wykorzystaniu wypukłych matryc. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie pięknego i trwałego efektu na różnych rodzajach tektury. Na płaszczyznę przeniesiony może zostać zarówno prosty projekt, taki jak logo, jak i bardziej złożona grafika bogata w wiele szczegółów. Do najważniejszych atutów tej techniki zalicza się jej wszechstronność, ponieważ sprawdza się także na materiałach wypukłych; trwałość, bo nadruk nie ściera się; a także wysoka jakość, ponieważ grafika jest czytelna i utrzymana w żywej kolorystyce.  
  • Kaszerowanie. To metoda, która uznawana jest za jedną z najbardziej precyzyjnych. Otrzymany dzięki niej efekt można dodatkowo wzbogacić przetłoczeniami wklęsłymi, przetłoczeniami wypukłymi, złoceniami, czy dodatkowym lakierem. To rozwiązanie, które sprawdzi się jeśli oczekujesz produktu klasy premium. 

Dlaczego warto?

Dlaczego warto wzbogacić opakowania w nadruki? Argumentów, które za tym przemawiają się naprawdę wiele. Przede wszystkim profesjonalny nadruk może skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i ocieplić wizerunek naszej firmy. Warto także pamiętać, że opakowanie jest jednym z najprostszych, ale jednocześnie najskuteczniejszych nośników reklamy, które w doskonały sposób trafiają do osób potencjalnie zainteresowanych naszymi produktami. Nadrukowane na kartonie logo naszej firmy będzie widoczne i szybko zapadnie w pamięć. 

Tektura falista a nadruk

Jednym z podstawowych rodzajów tektury jest tektura falista, która jak wskazuje jej nazwa, wyróżnia się wypukłościami. Jak przebiega proces tworzenia nadruków na tak nierównej powierzchni? Aby efekt końcowy wyróżniał się wysoką estetyką, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych metod. Doskonale sprawdza się opisywana powyżej metoda fleksograficzna. Dużą rolę odgrywa także druk cyfrowy, który pozwala na szybkie, a jednocześnie efektowne tworzenie zdobień i napisów. Dodatkową zaletą druku cyfrowego jest także możliwość tworzenia za pomocą tuszy UV, które zapewniają doskonałą wydajność, wysoką jakość, szeroki zakres zastosowań i uniwersalność.

Nasza oferta

Jeśli szukasz doskonałych propozycji, które wyróżnią Twoją firmę spośród konkurencji, sprawdź naszą ofertę. Tworzone przez nas rozwiązania dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy nasz klient znajdzie coś dla siebie. Do każdego zlecenia podchodzimy z najwyższą starannością, odpowiadając na indywidualne potrzeby. Wszystkie z oferowanych przez nas opakowań są produkowane z w pełni ekologicznych materiałów odznaczających się najwyższą jakością. 

Jeśli Twoim celem jest także przyciąganie uwagi klientów, wypróbuj nasze opakowania tekturowe z nadrukiem. Są dobrą alternatywę dla klasycznych pudełek, a ich wysoka jakość i niezwykle praktyczny design pozwalają na osiągnięcie doskonałego efektu marketingowego. Aby uzyskać nowoczesny efekt, korzystamy z najnowszych metod, materiałów, tuszy i barwników, dzięki czemu wszystkie elementy ozdobne są trwałe i eleganckie. Już dziś sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, ile możesz zyskać!