Kartonowe opakowania towarzyszą nam od lat. Dzięki solidnej konstrukcji i dobrze dobranym parametrom w ich wnętrzu możemy zmieścić naprawdę wiele. Sprawdzają się także w czasie przeprowadzki, co może potwierdzić każdy, kto choć raz zmieniał miejsce zamieszkania. Jednak czy wszystkie opakowania tekturowe sprawdzą się w czasie przeprowadzki? A może istnieją jakieś cechy szczególne, którymi powinny się odznaczać użyte przez nas kartony? Odpowiedź na te pytania jest bardzo ważna, ponieważ rodzaj opakowania ma bezpośredni wpływ na nasz komfort i czas poświęcony na przenoszenie rzeczy. 

Kartony do przeprowadzki – na co zwrócić uwagę?

Chociaż kartony wydają się produktem o prostej konstrukcji, to między poszczególnymi rozwiązaniami istnieją zauważalne różnice. Ich odpowiednie dobranie staje się szczególnie ważne podczas przeprowadzki. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na grubość opakowania – im grubsze ściany i pokrywy, tym lepiej. Jeśli mamy możliwość, warto wybrać kartony złożone z co najmniej pięciu warstw, które zapewniają doskonałą ochronę i są odporne zarówno na uszkodzenia, jak i na kontakt z wodą. Wiele osób przyznaje, że w takcie przeprowadzki świetną opcją są produkty wykonane na bazie tektury falistej, która jest przystosowana do trudnych warunków.

Jak wykorzystać je w czasie przeprowadzki?

Oprócz użytego materiału, pod uwagę warto wziąć także rozmiar pudełek. Większość osób uważa, że im większe wymiary, tym lepiej. Jednak nie zawsze tak jest. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ich rozmiar powinien być dopasowany do wielkości przenoszonego elementu. Jeśli karton nie jest wypełniony po brzegi, jego zawartość może przemieszczać się z miejsca na miejsce i wywoływać uszkodzenia. Dodatkowo duże pudło wypełnione po brzegi przedmiotami staje się ciężkie do udźwignięcia, co utrudnia cały proces. 

Pamiętaj, żeby każde opakowania zostało dokładnie opisane. To ułatwi Ci późniejsze rozpakowywanie i pozwoli zaoszczędzić czas.  

Nasza oferta

Jeśli planujesz przeprowadzkę i szukasz wytrzymałych, a przy tym pakowanych kartonów, wybierz naszą ofertę. Tworzone przez nas produkty dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie rozwiązania są wykonane z w pełni ekologicznych materiałów odznaczających się najwyższą jakością. Jednocześnie opakowania są bardzo lekkie i doskonale mieszczą nawet duże elementy.  Dzięki nim szybko i sprawnie przeniesiesz wszystkie swoje przedmioty do nowej lokalizacji.